Zalety terapii:

uzupełnienie płynu stawowego,
poprawa ruchomości stawów,
zniesienie dolegliwości bólowych,
krótki czas trwania terapii ( możliwa pojedyncza iniekcja),
długotrwały efekt ( zależny od stopnia zniszczenia stawu i od rodzaju użytego preparatu),

WŁAŚCIWOŚCI I SPOSÓB DZIAŁANIA

Płyn stawowy zawiera kwas hialuronowy, który działa "amortyzująco" na powierzchnie chrząstek stawowych, co pozwala na normalne i bezbolesne wykonywanie ruchów. U pacjentów z uszkodzeniami zwyrodnieniowymi stawów lepkość płynu stawowego jest znacznie obniżona, płyn wykazuje też utratę swoich właściwości. Efektem jest stopniowe niszczenie chrząstki stawowej, czemu towarzyszy ograniczenie ruchomości i bolesność stawu.Preparaty kwasów hialuronowych uzupełniają naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy.Podawanie wysokooczyszczonego kwasu hialuronowego przywraca prawidłowe właściwości płynu stawowego przez uzupełnienie jego brakującej ilości i poprawienie właściwości lepkosprężystych, Tym samym chroni powierzchnie chrząstek stawowych przed uszkodzeniami. Zastosowanie terapii znosi dolegliwości bólowe i zwiększa ruchomość stawów.

Klasyczna terapia preparatem składa się z 3-5 iniekcji dostawowych ( w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach czasowych.
Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną dawkę i jest przeznaczona do wykonania jednego wstrzyknięcia bezpośredniego do jamy stawowej kolana, biodra lub innego stawu.
Istnieją również specjalnie opracowane preparaty kwasu hialuronowego pozwalające wykonać tylko jedną iniekcję w cyklu leczenia tzw. "one shoot" np. HYA JOINT PLUS